Touláme se

Žluté lázně v sobotu rozsvítí houslistka Lindsey Stirling

8. 7. 2015 Lindsey Stirling 003

Moderní houslová virtuoska a vítězka soutěže Amerika má talent Lindsey Stirling zahraje v sobotu 11. července 2015 ve Žlutých lázních v Podolí. Hudebnice předvede originální spojení kombinující houslovou tvorbu, dubstep i taneční kreace.

Po vyprodání Incheba Areny v říjnu 2014 se všestranná umělkyně, kombinující houslovou tvorbu, dubstep i taneční kreace vrací na místo činu. Ale tentokrát se představí v naprosto odlišném prostředí, a to pod širým nebem na velkém pódiu travnaté pláže na břehu Vltavy v krásném areálu Žlutých Lázní. Celý areál se tedy po 18 hodině, kdy večerní program začíná, bude hýbat v tanečním rytmu a za doprovodu houslí.

„Lindsey Stirling se vrací po roce do Prahy, aby si po vyprodání Incheba Areny vyzkoušela vystoupení také v originálním prostředí na břehu Vltavy. Na housle hraje skvěle od pěti let a spojuje klasickou hudbu, dubstep i tanec tak, že to každého zvedne ze židle. Každý, kdo přijde, může čekat neobyčejnou show plnou taneční muziky a houslových harmonií,“ říká programový ředitel areálu Žluté lázně Jan Žampa.

Lindsey Stirling

Lindsey Stirling

Osobnost časopisu Forbes

Kariéru nastartovala Lindsey Stirling po výhře v soutěži Amerika má talent. V roce 2012 vydala svoje debutové album a hity jako Crystallize nebo Radioactive od té doby visí na špici žebříčků prodejnosti. Nedílnou součástí její image jsou ale také hudební videa, která prostřednictvím jejího YouTube kanálu obletěla celý svět. Jen letos přesahuje celkový počet jejich zhlédnutí jednu miliardu.
Během své kariéry stihla Lindsey Stirling spolupracovat s takovými hvězdami, jako jsou Pentatonix, LMFAO, Tyler Ward nebo John Legend. Lindsey Stirling se také jako jedna z mála osobností hudební scény objevila v žebříčku ´30 pod 30 v hudbě´ prestižního časopisu Forbes.

Vstupenky je možné koupit v síti Ticketpro a GoOut za 840 korun nebo v areálu Žluté lázně za 900 korun.
Lindsey před sobotním koncertem můžete vidět ještě v pátek v německém Mnichově na Tollwood festivalu a pak až v úterý tureckém Istanbulu…

Z důvodu příprav na koncert Lindsey Stirling je areál od 16:00 do 18:00 hodin pro veřejnost uzavřen. Od 18:00 hodin vstup pouze se vstupenkou na koncert. Konzumační vstupné je v tento den sníženo pro dospělé na 50 Kč a pro děti, studenty a seniory na 30 Kč.

Lindsey Stirling 002